Krapkowicki Dom Kultury, ul. Prudnicka 7, 47-300 Krapkowice
Email: biuro@kdkkrapkowice.pl
Telefon: 77 44 60 312

Pracowania Plastyki dla dzieci w Krapkowickim Domu Kultury.

Zajecia
Pracowania Plastyki dla dzieci w Krapkowickim Domu Kultury.

Instruktor
Małgorzata Pacion

Pracowania Plastyki w Krapkowickim Domu Kultury
dla dzieci w wieku od 4 lat do 6 lat (przedszkolaki)

 

oraz dla dzieci w wieku od  7 do 13 lat

„…umiejętność kontrolowanego, wielokrotnego ściągania błądzącej uwagi jest podstawą zdolności sądzenia, charakteru i woli…”
Wiliam James

 

Termin: 

 

poniedziałki 16:30 do 18:00 grupa 4 – 6 lat przedszkolaki w filii Krapkowickiego Domu Kultury ul. Krasickiego 4 Otmęt

 

wtorki  16:30 do18:00 grupa 7-13 lat  w filii Krapkowickiego Domu Kultury ul.  Krasickiego 4 Otmęt

 

środy  16:30 do 18:00 grupa  4 – 6 lat przedszkolaki w Krapkowickim Domu Kultury ul. Prudnicka 7

 

czwartki 16:30 do 18:00 grupa 7-13 lat  w Krapkowickim Domu Kultury ul. Prudnicka 7

 

 

 

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do lat 13, które mają ochotę i potrafią już spędzić ten czas bez rodziców oraz poznać różne techniki plastyczne, wysłuchać głośnego czytania książek, bawić się w grupie poznając nowych znajomych, pracować wspólnie w grupie i indywidualnie nad pracami plastycznymi, jak i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami na temat poznawanych bohaterów książek oraz sztuki.
Czasem zajęcia będą poszerzane o pracę z instruktorem teatralnym i tanecznym, w formie zabaw w zakresie wolnego wyboru aktywności przez dziecko.

 

Wybierzemy się też na spacery po naszym mieście, aby poznać jego ciekawe zakątki pod względem historii, kultury i rekreacji.
Rodzice wybierzcie te zajęcia dla swoich dzieci jeżeli, chcecie aby dać im możliwość rozwoju ich bardzo aktywnej w tym wieku spostrzegawczości i wrażliwości, a także kształtowania uwagi, które to cechy są bardzo przydatne w procesach poznawczych, uczeniu się i podejmowaniu decyzji.
Plastyka jest pretekstem do wyrażania siebie podczas zajęć, nie będą to swego rodzaju „korepetycje” uzupełniające prace plastyczne dzieci w przedszkolu i szkole, ale poszerzenie ich indywidualnych predyspozycji. Umożliwienie dziecku swobody w takim wyrażaniu się, oprócz poznawania i doskonalenia umiejętności warsztatowych daje im okazję do samookreślania się i wyborów aktywności w przyszłości…być może wcale nie plastycznej, ale najpewniej rozwoju.
Dlatego z dużą ostrożnością przystępowałabym do konkursów zewnętrznych na tym etapie rozwojowym aby konkurencyjność, mechaniczna ocena subiektywna nie łamała spontaniczności i szczerości dzieci. Bardziej trafne są tu wystawy, poprzedzone wzmocnieniem wiary we własne możliwości i odpowiedzialności za swoje prace.
Głośne czytanie, zabawy integrujące oraz plastyka to oferta spędzenia czasu w naszej pracowni aby młode umysły nie ustawały w pomysłach na aktywność, podejmowanie decyzji i wyborów, uważnej relacji między światem a sobą.
Zapraszamy do pracowni plastycznej Krapkowickiego Domu Kultury ul. Prudnicka 7, pierwsze piętro.
* Prosimy o punktualność, ponieważ dzieci źle się czują kiedy grupa już przystąpiła do działania.

 

Koszt dla uczestnika zgodnie z cennikiem Krapkowickiego Domu Kultury, płatne z góry do 10 dnia każdego miesiąca.

 

Instruktor: Małgorzata Pacion
nauczyciel edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i bibliotekarz.
Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Jako bibliotekarz w szkole oprócz propagowania czytelnictwa, żywo udostępniała informacje o kulturze i sztuce wśród uczniów. Organizowała warsztaty i spotkania z pracownikami Muzeum Śląska Opolskiego . Prowadziła zajęcie regionalne, propagując wiedzę o naszym regionie i sztuce ludowej oraz warsztaty z zakresu działań plastycznych i promocji kultury języka (gwary śląskiej). Reprezentowała wraz z uczniami Opolszczyznę podczas wyjazdu do KulturWerkstatt w Eggesin w Niemczech, w ramach  „Polskich Tygodni” w Meklemburgii – Pomorzu Przednim. Na bieżąco uczestniczy w wykładach i warsztatach oferowanych przez Art-Punkt przy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warsztatach dla nauczycieli sztuki w Warszawskiej Zachęcie. Realizuje się jako artysta we własnej pracowni, uczestnicząc na bieżąco w warsztatach doskonaląc swoje umiejętności. Pasje sztuka, ceramika, taniec, rodzina, ogród, jazda konna.