DNI KRAPKOWIC 2018 - KABARET ZACHODNI

To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności.
Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji i inteligentne spostrzeżenia na wiele dziedzin życia.  W programie pojawia się podryw na wózek z dzieckiem, czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera, lub w piosence próba wyjaśnienia fenomenu tzw. selfie.
Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy.
Ostatnio Zachodni wygrał konkurs główny, piosenki oraz filmu podczas festiwalu kabaretowego „Ryjek”, co można było oglądać na antenie TV Polsat. Grupa jest również obecnie częstym gościem cotygodniowego programu emitowanego w TV Polsat „Kabaret na żywo”.
Kabaret Zachodni. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz  Karolina Kuras.

 

Od tamtej pory zespół  osiągał coraz to więcej sukcesów . Rok później na tej samej scenie w  Kobylnicy zajął 2 miejsce za utwór '' Dziewczyna z sąsiedniej ulicy ‘’.W roku 2015 formacja wygrała  Ogólnopolski Polo Hit Festiwal Szczecinek z utworem Wymarzona. Tego roku  o tym samym tytule ukazała się też płyta wydawnictwa Folk, a sam utwór z pewnością zapisał się w sztywną historię muzyki disco polo osiągając wynik prawie 80 mln wyświetleń na kanale YouTube . Ponadto utwory takie jak Miód malina , Nie ma mocnych na Mariolę ,Słodka wariatka Ona jedyna czy Będę przy Tobie zdecydowanie namieszały na rynku muzycznym osiągając w sumie ponad  250 mln odsłon na profilu zespołu w kanale YouTobe, zdobywając tym samym platynowe ,złote i srebrne płyty.
Formacja obecnie cały czas koncertuje .Występy zespołu można było już podziwiać m.in. w takich miejscach jak Sala Kongresowa  Stadion Narodowy czy Sylwestrowa Moc Przebojów 2017/2018 transmitowane przez telewizję Polsat. W Polsce grupa przemierza setki tysięcy kilometrów by spotkać się ze swoimi fanami . Zespół co roku koncertuje dla Polonii w takich krajach jak min. Stany Zjednoczone , Belgia , Niemcy ,  Anglia i cały czas otrzymuje zaproszenia z przeróżnych części świata.
Obecnie nowością zespołu jest utwór Lalunia , który jak widać staje się coraz to większym przebojem z milionowymi odsłonami, a już niebawem ukaże się kolejna płyta nad którą grupa intensywnie pracuje.