DNI KRAPKOWIC 2018 - ELEKTRYCZNE GITARY

ELEKTRYCZNE GITARY

To uznany na rynku muzycznym zespół, z wieloletnim stażem i ogromnym dorobkiem muzycznym i artystycznym. W 2018 zespół rozpoczyna obchody jubileuszu 30 lecia.

Na swoim koncie ma ponad 1,5 mln sprzedanych płyt, w tym 4 płyty platynowe i 6 zło-tych. Zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i blisko 100 zagranicą (USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Litwa, Belgia).
Zespół na swoim koncie ma również dwie płyty o tematyce historycznej.  Płytę „Histo-ria” zawierającą utwory nawiązujące do okrągłych rocznic wydarzeń historycznych, przypadających w 2010 roku, oraz płytę „Czasowniki”, zawierającą utwory nawiązujące do wydarzeń historycznych, których rocznice przypadają w 2016 r.

Nagrał muzykę do filmów, takich jak: Kiler, Kiler-ów 2, Kariera Nikosia Dyzmy i do filmu Sztos 2. Zrealizował muzykę do seriali telewizyjnych: Bulionerzy, Pokój 110, Taksówka jedynki, oraz muzykę do wielu popularnych reklam.
Któż nie zna takich hitów, a właściwie to już kanonów polskiej muzyki, jak: „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Kiler”, „Co ty tutaj robisz”, „Dzieci”, „Koniec”, „Przewróciło się” „Co powie ryba”, „Dywizjon 303”, „Nic mnie nie rusza” - to tylko niektóre z powszechnie znanych i lubianych utworów Elektrycznych Gitar.

Na występach zespołu bawią się zarówno ludzie młodzi, jak i nieco starsza publiczność. Występowali na wszystkich największych festiwalach, począwszy od Opola a na Wood-stocku skończywszy.

Zespół występuje w składzie:
Kuba Sienkiewicz - wokal, gitary
Piotr Łojek - instrumenty klawiszowe
Aleksander Korecki - saksofony, flet
Tomek Grochowalski - gitara basowa
Jacek Wąsowski - gitary
Leon Paduch - perkusja